Hírek
Együtt a lemorzsolódás ellen – a szakképzés jövője érdekében
A Karcagi SZC Teleki Blanka Gimnázium, Technikum és Kollégium intézményében ezzel a címmel került megrendezésre 2024. március 26-án a végzettség nélküli korai iskolaelhagyás megelőzésének jógyakorlatait bemutatandó szakmai fórum, a vármegyei szakképzési centrumok szakképző intézményeinek szakemberei számára.
Személyes megjelenésével és a bevezető előadás megtartásával megtisztelte rendezvényünket a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal elnöke is, de a résztvevők között üdvözölhettük a Szolnoki SZC és a Karcagi SZC vezetőit, valamint a szakképző intézményekben dolgozó vezető és oktató kollégákat egyaránt.
A főigazgatói köszöntőt követően dr. Magyar Zita elnök asszony tartotta meg nyitó előadását, ismertetve a korai iskolaelhagyás országos helyzetképét és a szakképzés-irányítás intézkedéseinek eredményeit.
Szolnoki előadóink közül Kalmár Andrea főigazgató asszony a Szolnoki SZC szakképző intézményeiben végzett, lemorzsolódás megelőzését elősegítő beavatkozásokat, míg Szilvás Ágnes igazgató asszony a Szolnoki SZC Sipos Orbán Szakképző Iskola és Kollégiumban működő rugalmas tanulási utak helyi tapasztalatait foglalta össze.
Kálmán Andrea igazgató asszony a Karcagi SZC Lábassy János Technikum és Szakképző Iskola Dobbantó és Műhelyiskola programokban elért eredményeit, míg Juhászné Patkós Edit kollégiumvezető asszony a házigazda intézmény lemorzsolódás elleni tevékenységeit mutatta be, a kollégium vonatkozásában.
A Karcagi SZC részéről Moldován György főigazgató-helyettes úr a nyolc szakképző intézmény összesített KRÉTA ESL modul statisztikájáról, Ernesztné Csatári Ida referens asszony pedig a GINOP-6.2.3-as projekt fenntartási időszakának tapasztalatairól tartott előadást.
A szakmai nap lehetőséget teremtett számos új és hasznos információ befogadására, valamint a témában felmerült szakmai vélemények cseréjére is. A fórumot az intézmény szakmai oktatói és diákjai által készített ízletes ételköltemények jó hangulatú, közös elfogyasztása zárta.
Ezúton is köszönjük mezőtúri intézményünk vezetőségének, kollégáinak és tanulóinak a műhelymunka megszervezésében, illetve lebonyolításában nyújtott segítségét, a szíves vendéglátást, előadóinknak pedig a rendkívül tartalmas és gondolatébresztő bemutatókat.
Vármegyei szintű konferenciánk utolsó állomása volt az idei tanévben szervezett négy részes műhelymunka-sorozatnak. Szándékaink szerint jövőre újra folytatódnak a szakmai tapasztalatcserék, melyekben továbbra is számítunk szakképző intézményeink, a vármegye, sőt: a vármegyén túli szakképzési centrumok közreműködésére.
KAPCSOLÓDÓ HÍREK
Jótékonysági festés
Példás összefogás: közösen festették ki a sérült gyerekeket ellátó épületet